RUR Group biografie

R.U.R. group je renesancí hard rockové skupiny RUR, která v 70. letech minulého století přiváděla do extáze fanoušky v Ostravě,Havířově, Orlové, Karviné, Novém Jičíně, na Opavsku nebo ve Frenštátě pod Radhoštěm a to pravým nefalšovaným nářezem v podobě hitů skupin Deep Purple, Cream, Black Sabath, Birth Control,Atomic Rooster, Edgar Winter, Golden Earring, ale i řadou vlastních skladeb. Původní skupina zanikla v polovině 70.let po emigraci části skupiny na západ. Skupinu v roce 2008 doslova vzkřísil z popela basista Dušan Folwarczny, který oslovil dalšího z bývalých členů kytaristu Georga Burgersteina. Nově vzniklou formaci pak doplnili další hudebníci odkojení pravým nefalšovaným bigbítem- Jiří Bořuta, dr /ex Speciál/; Otto Bulawa, kb /exUFO(1972)/; Josef Hladký, voc,rg /exMessalina(1989), exCaesar(1985)/; Jaroslav Ožana,dr.(Hurikán - Dalibora Jandy).

Současná sestava kapely

Norman Power (kytara, zpěv)
Folwarczný Dušan (basskytara)
Burgerstein George (kytara)
Hovjadský Vít (klávesy)
Bořuta Jiří (bicí)

 


Norman Power (kytara, zpěv)

Začal jsem poslouchat metalovou muziku když mi byli 4 roky a moje první oblíbená kapela byla Manowar . Později mi do života vstoupili Judas Priest a jejich "Painkiller", také Helloween s albem "Keeper of the Seven Keys" . V devadesátých letech přilnulo mé srdce ke kapelám jako Rhapsody, Hammerall, Edguy a později k Avantasia , Sabaton, Salamandra, Dragonforce, Porta Inferi. Zpěv miluju od dob, kam moje paměť dosáhne. Vždycky jsem si představoval sám sebe jako frontmana power metalové kapely a celý můj život sem dělal věci tak, aby se mé sny uskutečnily. Moje první seriózní power/heavy kapela byla DEFENDER z Bielsko Biala (PL). Byl jsem zpěvák a zároveň jsem psal songy a texty. Několik let jsme intenzivně koncertovali a začali nahrávat v profesionálním studiu. Po čase jsem působil jako zpěvák a doprovodný kytarista v Alternative Pink Floyd , zároveň i jako bubeník v black metalovém projektu. V poslední době mně zaujal i klasický tvrdý Hard Rock a kapela R.U.R Group mi nabídla post zpěváka s kytarovým doprovodem.

 

Nahoru

Folwarczný Dušan (basskytara)

Narozen roku 1956. Tento matador čtyř basových strun začínal v "hudebce" na nástroj, který měl o dvě struny více. A že ho nakonec učarovala basová kytara, mohla v letech 1970 - 72 ocenit kapela DRUMS, CLAN, MEMPHIS a později Havířovský UROS. V letech 1973 - 75 působil jako člen v legendární kapele R.U.R, kterou se mu znova podařilo vzkřísit z popela po 32. letech a koncertuje s ní i v současnosti. ( Hard rock 70-ých let ). V roce 2010 založil Hardrockovou partičku již dávno ze zajetých muzikantů pod názvem SG - Sjetý Gumy kde se staví na velitelský můstek z pozice kapelníka .

 

Nahoru

Burgerstein George (kytara)

Narozen ku podivu již v roce 1948. Díky svému otci a jeho staré kytaře se ji naučil používat ve 13-ti letech po předchozím dlouhodobém mučení hrou na piano. Začínal v roce 1964 s kapelou The Coymen, posléze s kapelou Tornádo, která jako jedna z prvních natáčela v 60-tých letech v ČS rozhlase a televizi Ostrava. Pak v letech 1968-69 kapely The Chickens a The Bees a New Soul Generation. Na začátku roku 1970 založil skupinu RUR. Tato kapela pak doznala konečné podoby v roce 1973. V roce 1979 emigrace do NSR. Celoživotní dráha protkaná distribucí a výrobou hudebních nástrojů jak v cizině, tak v ČR. V roce 2008 se vrací zpět na místo činu – Ostravsko, kde začala znovuvzkříšená kapela R.U.R. nacvičovat nový repertoár.

Nahoru

Hovjadský Vít (klávesy)

Narodil se v roce 1966 v Českém Těšíně. Po klasické LŠU - klavír zůstal u kláves v různých studentských, zábavových a barových kapelách, ale hrál i na pozoun v dechovce na pohřbech. Po delší pauze se vrátil ke klávesám a dobrému rocku v roce 2011 v kapele LAUTR a od roku 2013 sedí za "Hammondkami" v kapele R.U.R Group.

 

 

Nahoru

Bořuta Jiří (bicí)

Jiří Bořuta, jeden z nejznámějších bubeníků u nás. V letech 1976 – 1978 hrál s folk-rockovou kapelou Bukanýři. Poté od roku 1978 hrál 10 let s Věrou Špinarovou ve skupině Special, pak krátké působení 1988 – 1989 s orchestrem Steve Yong Band. V současné době působí v kapelách R.U.R group a Katapult revival Ostrava.

 

 

Nahoru

 

Bývalí členové kapely

Hladký Josef - zpěv, kytara ( ex Messalina, ex Caesar )  Děkujeme za práci v kapele.

Bulawa Otto - zpěv, klávesy ( ex UFO ) dlouhodobě nemocen Děkujeme za práci v kapele.
Outrata Lumír - bicí-alternista ( ex Poměnky, ex Messalina, ex Silver Band, ex Bastard, ex Sjetý gumy ) Děkujeme za práci v kapele.